Znane kobiety o imieniu Kaśka

Znane kobiety o imieniu Katarzyna to nie jedynie postacie historyczne. Również współcześnie mamy do czynienia z kobietami, które błyszczą jako celebrytki. Wśród nich znajdują się gwiazdy małego i wielkiego ekranu, piosenkarki, pisarki czy też znane postacie z życia publicznego zarówno polskiego jak i zagranicznego. O wielu Katarzynach można wspomnieć nadając im epitet sławna. Jednak ja sądzę, że kilka z nich wyjątkowo zasługuje na odrobinę uwagi.

Jako pierwszą sądzę, że należało by wymienić córkę znamienitej polskiej artystki Beaty Kozidrak czyli Katarzynę Pietras. Jest to kobieta urodzona 7 grudnia 1981, która swoje nauki wokalne pobierała u wybitnych nauczycieli choćby nawet lekcje emisji głosu, na które uczęszczała do Elżbiety Zapendowskiej. Jej kariera jako wokalistki rozpoczęła się w 2003 roku kiedy to do jej debiutu przyczynił się film Jerzego Hoffmana „Stara Baśń – kiedy słońce było bogiem”, do którego wraz z swoją matką nagrała singiel. Obecnie jest ona wokalistką dość popularnego zespołu Kashmir.

Następną wartą uwagi postacią jest Katarzyna Glinka będąca polską aktorką teatralną i filmową. Swoje całe dzieciństwo spędziła w miejscowości zwanej Dzierżonowem, gdzie też ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia. Nie zakończyła jednak na tym swojej edukacji. W 2001 roku udało jej się z powodzeniem ukończyć wydział aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej znajdujący się w Łodzi. Swój debiut sceniczny miała 23 lutego 2002 roku w olsztyńskim Teatrze im. Stefana Jaracza. Znana jest nam przede wszystkim jako twarz stacji Canal +, uczestniczka programu Gwiazdy Tańczą na Lodzie, Taniec z Gwiazdami ale również ze sceny teatralnej. Jako osoba biznesu w 2010 roku zajęła 51 miejsce na sto najcenniejszych polskich gwiazd.

W Polsce Katarzyny to nie jedynie sławne postacie teatralne, filmowe czy też piosenkarki. Katarzyna Ewa Skowrońska – Dolata urodzona 30 czerwca w Warszawie jest idealnym przykładem znanej na całym świecie sportsmenki. Jest to polska siatkarka grająca obecnie na pozycji ataku jednak wcześniej grywała jako środkowa. Jest jedną z reprezentantek Polski w siatkówce kobiet. Dlaczego można powiedzieć o niej, że jest znana? Ponieważ w trakcie trwania Pucharu Świata w 2007 roku była jedną z najlepiej punktujących zawodniczek we włoskiej serii A1 oraz w 2003 i 2003 była jedną z Mistrzyń Europy w swojej dyscyplinie.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 17488 bytes written, possibly out of free disk space in /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/znane-kaski/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-includes/functions.php(3721): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(298): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(323): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /h in /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435