Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Nazwy geograficzne od imienia Katarzyna - Katarzynin i Katarzynki | Znaczenie imienia Katarzyna

Odimienne miejscowości w Polsce: Katarzynki i Katarzynin

Istnieją również miejscowości, które tak samo jak święte katarzynki czy przepyszne ciasteczka o tej samej nazwie zawdzięczają co nieco imieniu Katarzyna.

Po pierwsze – miejscowość Katarzynin. Jest to w zasadzie wieś znajdująca się w województwie wielkopolskim państwa polskiego. Położona jest dokładnie w powiecie kościańskim w gminie Kościan. Nie zawsze jednak należała ona do województwa wielkopolskiego. W latach1975 – 1998 według podziału administracyjnego wprowadzonego ustawą dnia 28 maja 1975 o dwustopniowym podziale naszego kraju należała ona do województwa leszczyńskiego. Wieś ta należy do tego samego sołectwa co na przykład Łagiewniki czy też Januszewo. Obecnie nie jest ona zamieszkana przez wielu mieszkańców. Liczbę ludności na dzień dzisiejszy klasyfikuje się w granicach 250 – 300 osób w całej miejscowości. Najbliższe duże miasta w okolicy to Gniezno, Toruń, Inowrocław.

Katarzynin to nie jedyna miejscowość o nazwie pochodzącej od imienia Katarzyna. Również miejscowość Katarzynki zawdzięcza mu swoją nazwę a nawet jest słowem pochodnym od święta Katarzyny czyli właśnie katarzynek. Jest to przysiołek położony tak samo jak Katarzynin w województwie wielkopolskim państwa polskiego. Leży on jednak w powiecie poznańskim a nie kościańskim. Gmina w jakiej znajduje się ta maleńka miejscowość to Swarzędz. Jest to gmina miejsko – wiejska, w której zdecydowanie częściej występują wsie niż miasta. W latach 1975 – 1998 czyli wcześniej wspomnianym podziale administracyjnym znajdowała się ona w województwie poznańskim. Swoją nazwę zawdzięcza siedzibie gminy – miejscowości Swarzędz. Nie jest ona zbyt zaludniona. Obecnie zamieszkuje ją nie wiele ponad 40 tysięcy osób na całą gminę.

Nie są to jedyne takie miejscowości. Obecnie w Polsce wiele wsi czy też mniejszych miast posiada nazwy pochodne od imienia Katarzyna czy też innych pochodnych terminów. Są one rozrzucone po całej Polsce jednakże możemy je bezproblemowo odnaleźć za pośrednictwem internetu.