Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Odpowiedniki imienia Katarzyna w różnych językach | Znaczenie imienia Katarzyna

Imię Katarzyna w innych językach

Katarzyna to imię znane nie tylko w Polsce. Występuje ono w wielu innych krajach i pomimo różnić fonetycznych jest mocno rozpoznawalne przez każdego z nas. Można to zjawisko prosto wyjaśnić popularnością tego imienia ponieważ nosi je na świecie co 10 kobieta.

Najwięcej odpowiedników obcojęzycznych możemy znaleźć dla tego imienia w języku angielskim. Występują tu takie odmiany imienia jak  Catharine, Katherine, Katharine, Catherine, Cathleen, Kathleen, Katrin,  Katie, Kitty,Kat, Kate, Kathryn, Katy, Cath, Cathy, Cate, Kati, Cassie, Keisha, Kelly. Na drugim miejscu pod względem ilości imion, które możemy przetłumaczyć jako polska Katarzyna jest Finlandia. Tu występuje aż dziesięć tego typu imion a są to Katri, Katariina, Kaisa, Kaarina, Katriina, Kaisu, Kaija, Katja, Riina, Kati.

Inne kraje nie posiadają aż tylu zamienników za imię Katarzyna. Oprócz wymienionych powyżej ograniczają się do czterech a maksymalnie pięciu. Oczywiście może również występować ich mniejsza liczba. W zależności od kraju różni je pisownia, wymowa a nawet alfabet w jakim są zapisywane. Dla przykładu w języku gruzińskim imię Katarzyna zapisywane jest w następujący sposób ეკატერინე, który jednak odczytuje się jako Ekaterine. Oczywiście istnieje również zdrobnienie od tego imienia, które wygląda mniej więcej w ten sposób ეკა i odczytywane jest jako Eka.

Imię Katarzyna jest jak widać znane na całym świecie. Noszą je zarówno gwiazdy zagraniczne jak i znane celebrytki polskie o imieniu Katarzyna, które można spotkać w życiu co dziennym dosłownie wszędzie – w radio, na ulicy, w telewizji czy też na wielkim ekranie kinowym. Katarzyny są nam znane i są przez nas podziwiane ze względu nie tylko na swoje niesamowite imię ale przede wszystkim przez wzgląd na to co udało im się osiągnąć w życiu.